Wersja Archiwalna

Uprzejmie informujemy, że do Państwa dyspozycji została udostępniona Elektroniczna Skrzynka Podawcza na platformie ePUAP, służącą do składania wniosków za pomocą Internetu.

W celu złożenia przez Państwa wniosku w formie elektronicznej należy wykonać następujące czynności :

  1. Założyć bezpłatne konto na platformie ePUAP postępując zgodnie z zamieszczonymi w serwisie instrukcjami. 
  2. Zalogować się korzystając z uprzednio założonego konta. 
  3. Odnaleźć na liście instytucji Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.(w polu „Szukaj w portalu ePUAP” należy wpisać „Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Rzeszów” a następnie kliknąć właściwy link)
  4. Wypełnić udostępniony formularz elektroniczny i opatrzyć kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym.

 

Aby przejść na stronę serwisu ePUAP proszę kliknąć poniższą ikonkę :Jednocześnie przypominamy, że niektóre rodzaje świadczeń (np. dotyczące pomocy społecznej) mogą zostać zrealizowane jedynie po uprzednim przeprowadzeniu przez pracownika socjalnego rodzinnego wywiadu środowiskowego w miejscu zamieszkania osoby lub rodziny albo w miejscu ich pobytu. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu pracownik socjalny dokonuje analizy i oceny sytuacji danej osoby lub rodziny i formułuje wnioski z niej wynikające, stanowiące podstawę planowania pomocy (Rozporządzenie Ministra Pracy
i Polityki Społecznej z dnia 8 czerwca 2012 r. w sprawie rodzinnego wywiadu środowiskowego – Dz.U. z 2012 r. nr 712).
 

 

Opublikował(a): 26.07.2012 08:10, Marcin Konefał
Wytworzył(a): 28.11.2008 07:59, Jacek Gołubowicz
Drukuj Poleć znajomym